میان‌وعده‌های سالم

میان‌وعده‌ها (اسنک ها) راه مهمی برای بالا نگه داشتن سطح انرژی بدن در طول روز هستند.خوردن میان‌وعده‌ها در بین وعده‌های اصلی غذایی کمک بسیاری می‌کند تا شما در برابر گرسنگی مصون بمانید.وقتی شما خیلی گرسنه هستید ممکن است احساس خستگی کرده و تحریک پذیر شوید و در وعده غذایی بعدی بیشتر از آنچه نیاز شماست میل کنید.

چه میان‌وعده‌هایی را باید انتخاب کنم؟

همه غلات، میوه ها،سبزیجات، پروتئین و لبنیات میان‌وعده‌هایی عالی هستند. میان‌وعده‌های متعادل دارای ترکیبی از عناصر غذایی پرمصرف (کربوهیدراتها، پروتئین و چربی)و مقداری فیبر هستند. فیبر در تمام غلات، میوه ها،سبزیجات، مغزهای خوراکی و حبوبات موجود است.

این ترکیب متعادل موادغذایی به افراد کمک می‌کند که احساس سیری کنند. غذاهای کم ارزش مانند چیپس، بیسکویت و شکلات ممکن نیست شما را سیر کند و سر و صدای معده شما را در می‌آورد.

ایده هایی در خصوص میان‌وعده‌های بیرون بر

همراه داشتن میان وعده های مناسب و سریع هنگامی که گرفتار و پرمشغله هستید به شما کمک می‌کند که به بدن خود سوخت رسانی کنید. اگر شما مقداری اسنک آماده در کیف نهار،کوله پشتی یا کیف خود داشته باشید به شما کمک می‌کند که در هنگام گرسنگی یک ماده غذایی مغذی را میل کنید. این کار می‌تواند از اشتیاق شما برای مصرف فست فود یا انتخاب های ناسالم دیگرجلوگیری کند.

در آماده سازی میان‌وعده‌ها،هدف ترکیب منبعی از فیبر و پروتئین است. لیست پیشنهادی زیر را ببینید و یک گزینه از هر قسمت را انتخاب کنید و در کیفتان همراه خودتان داشته باشید.

ایده هایی آسان برای میان‌وعده

از هر گروه یکی را انتخاب کنید:

فیبر

غلات با فیبر بالا(با بیشتر از پنج گرم در هر وعده)

نان گندم کامل

سیب- موز-انگور

کراکرها با فیبر بالا(بیشتر از دو گرم در هر سهم)

هویج و ساقه کرفس

خانواده فلفل سبز و گوجه های گیلاسی

پروتئین‌ها

آجیل ها

خانواده پنیرها

کره بادام زمینی و یا کره سایر مغزهای خوراکی (مانند بادام یا دانه های آفتاب گردان)

ماست

پنیر شیر

دانه های سویا

دانه هایی نظیر آفتاب گردان ایده هایی برای اسنک:

مغزهای خوراکی و کشمش

نان گندم کامل همراه با کره بادام زمینی

ماست همراه با غلات صبحانه فیبردار

اسنک‌ها بخش مهمی از الگوی تغذیه سالم هستند. قبل از اینکه از خانه خارج شوید به یاد داشته باشید که اسنک خود را آماده کنید بنابراین مطمئن خواهید بود که شما یک وعده غذایی سالم و سبک همراه خود دارید.

منبع: Young Women Health

ترجمه و تلخیص:

ارسال شده در تاریخ ۲۶ آذر ۱۳۹۶ توسط صمیمی با موضوع دسته‌بندی نشده
نوجوانی دورانی است که در آن هرگونه اشتباه یا قدم نادرست می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری برای فرد و خانواده او داشته باشد، چه بسا تمامی زندگی فرد با یک قدم نادرست در این دوران زایل شود.در این مجله اینترنتی که هنوز بسیار کوچک و نوپا است، سعی بر این است تا بهترین مقالات و گزیده کتابهای روانشناسی، تغذیه، ورزشی، ادبیات و... هر آنچه که مختص این گروه سنی است انتخاب، ترجمه و در دسترس شما حواننده محترم قرار گیرد. شما خواننده‌ی گرامی همیشه بهترین راهنما برای ما در این راه خواهید بود، پس همراه همیشگی ما باشید و ما را از نظرات سازنده، انتقادات و پیشنهادات خود بی نصیب نگذارید. زهره صمیمی
سردبیر مجله اینترنتی نوجوان