پنج گنج: جلد اول – بزرگان ادب ایران

«آیا شما تا به حال با خودتان فکر کرده‌اید که ادیبان، دانشمندان، مخترعان، مکتشفان، فیلسوفان، و هنرمندان در دورانی که امکانات کار و زندگی به اندازه یک هزارم امروز هم نبوده چگونه در تلاش‌های خودشان پیروز شده‌اند و نامشان برای همیشه در تاریخ مانده است؟…هر خواننده ای با هر موقعیتی، پس از خواندن این کتاب به خوبی می‌فهمد که نه چیزی برای کار و تلاش کم دارد و نه زمان برای شروع کار او دیر است.» مجله نوجوان این کتاب ارزنده را به شما پیشنهاد می‌کند.

در این کتاب داستان زندگی بزرگان ادب ایران در قالب زندگی‌نامه‌های داستانی بسیار جذاب ارائه شده است و نویسنده سعی کرده به زبان ساده داستان زندگی پر پیچ و خم این بزرگان را بیان کند. پنج گنج (مجموعه ای ۵ جلدی)و حاوی ۴۹ داستان زندگیست .زندگی ۴۹ شخصیت ارزشمند و والا که همه عمر شیرین و تمامی استعداد توانائیهای خویش را صرف شدن های بزرگ کرده اند .نتیجه تلاش ها و کوششهایشان نه فقط مردمان عصر و زمان خویش را بهره رساند ، بلکه انسانهای زمانهای بعد از خودشان نیز از خدمات انان بهره گرفته و میگیرند.پنج گنج نه افسانه که گوشه هایی از حقیقت زندگی ۴۹ انسان بزرگ است که توجه به انها برای ما پند و اندرزهایی گهربار به همراه خواهد داشت که امروز هم می توانیم بکار بندیم و نتیجه بگیریم… فقر و شرایط سخت زندگی آنان در قالب ۴۹ داستان بیان شده است. این کتاب به لطف تلاش نویسنده آن  از خشکی نوشته‌های تحقیقی به دور است، و خواننده همزمان که یک زندگی‌نامه مستند را می‌خواند، در واقع یک داستان می‌خواند.

یزرگان ادب ایران

برای دانلود این کتاب ارزنده به کتابناک مراجعه کنید.

 

 

ارسال شده در تاریخ ۴ دی ۱۳۹۷ توسط زهره صمیمی با موضوع معرفی کتاب
نوجوانی دورانی است که در آن هرگونه اشتباه یا قدم نادرست می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری برای فرد و خانواده او داشته باشد، چه بسا تمامی زندگی فرد با یک قدم نادرست در این دوران زایل شود.در این مجله اینترنتی که هنوز بسیار کوچک و نوپا است، سعی بر این است تا بهترین مقالات و گزیده کتابهای روانشناسی، تغذیه، ورزشی، ادبیات و... هر آنچه که مختص این گروه سنی است انتخاب، ترجمه و در دسترس شما حواننده محترم قرار گیرد. شما خواننده‌ی گرامی همیشه بهترین راهنما برای ما در این راه خواهید بود، پس همراه همیشگی ما باشید و ما را از نظرات سازنده، انتقادات و پیشنهادات خود بی نصیب نگذارید. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. زهره صمیمی
سردبیر مجله اینترنتی نوجوان