آیا باید در خصوص مسائل جنسی با فرزندم صحبت کنم؟

بسیاری از والدین درباره مسائل جنسی با فرزندان خود صحبت نمی کنند و متاسفانه در خانواده های ما ، به تربیت جنسی هنوز به شکل تابو ( چیزی که عرف نیست ) نگاه می کنند . با ما همراه باشید .

چرا تربیت جنسی درخانواده ها انجام نمی شود ؟

زمانی که فرزندان به سن بلوغ می رسند ، باید پدر به فرزند پسر و مادر به فرزند دختر مسائل جنسی را آموزش دهد . وقتی شخصی هیچ اطلاعاتی درباره ی نیازهای جنسی و جنس مخالف خود نداشته باشد و بدون اطلاع وارد زندگی مشترک شود ، نتیجه اش می شود : شکست، ناکامی و نارضایتی!

نبود تفاهم جنسی که اصلی ترین دلیل طلاق است نباید بعد از سه ماه زندگی مشترک مشخص شود . زمانی که کار از کار گذشته است و تازه از زوجین می شنویم که آقا به خانم می گوید : به نیازهای عاطفی و جنسی من بی توجه هستی … یا خانم به آقا می گوید : چیزهایی از تو دیده ام که دیگر دوستت ندارم ! می دانم که با خانم ها ارتباط داری وفیلم مستهجن می بینی .مشاور خانواده و زناشویی اغلب با این موارد روبروست :

با ما ادامه دهید

ارسال شده در تاریخ ۳۰ دی ۱۳۹۶ توسط زهره صمیمی با موضوع نوجوان
نوجوانی دورانی است که در آن هرگونه اشتباه یا قدم نادرست می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری برای فرد و خانواده او داشته باشد، چه بسا تمامی زندگی فرد با یک قدم نادرست در این دوران زایل شود.در این مجله اینترنتی که هنوز بسیار کوچک و نوپا است، سعی بر این است تا بهترین مقالات و گزیده کتابهای روانشناسی، تغذیه، ورزشی، ادبیات و... هر آنچه که مختص این گروه سنی است انتخاب، ترجمه و در دسترس شما حواننده محترم قرار گیرد. شما خواننده‌ی گرامی همیشه بهترین راهنما برای ما در این راه خواهید بود، پس همراه همیشگی ما باشید و ما را از نظرات سازنده، انتقادات و پیشنهادات خود بی نصیب نگذارید. زهره صمیمی
سردبیر مجله اینترنتی نوجوان