سیب زمینی پرشده با گوشت گاو و کلم بروکلی

مدت زمان پخت
۲۵ دقیقه
مناسب ۴ نفر (میزان سرو: ۱ سیب زمینی شکم پر)

دستور تهیه از :هانا کلینگر
دود و حرارت، همراه با پودر چیلی و فلفل قرمز با سیب زمینی طعمی خوشایند را در کنار هم ایجاد می کنند. این غذا می تواند یک غذای اصلی باشد و یا می‌توان آنرا به قطعات کوچکتری تقسیم کرد و به عنوان یک پیش غذای سبک استفاده کرد.

مواد لازم:

۴ عدد (۲۲۴ گرم) سیب زمینی
۱ قاشق غذا خوری روغن زیتون فرابکر، تقسیم شده در بخش های مختلف دستور
۱ فنجان پیاز قرمز خرد شده
¾ فنجان فلفل دلمه ای قرمز خشک شده و خرد شده
۴ حبه سیر خرد شده
۲ قاشق چای خوری پودر چیلی
۱/۲ قاشق چای خوری نمک، تقسیم شده
۱/۲ قاشق چای خوری زیره سبز
۱/۴ قاشق چای خوری فلفل قرمز
۲ فنجان بروکلی بخارپز شده ی منجمد
۱/۴ فنجان پیازچه خرد شده

گوشت گوساله پخته و ریش شده

دستور تهیه:

مرحله ۱

سیب زمینی را با ۱و ½  قاشق چای خوری روغن چرب کنید؛ با یک چنگال روی سیب زمینی ها چند سوراخ ایجاد کنید. در مایکروویو یا فر با درجه حرارت  بالا به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه یا تا زمانی که سیب زمینی ها نرم شوند قرار دهید.

مرحله ۲

ظرف بزرگی را روی حرارت متوسط گرم کنید. ۱ و ½ غذاخوری باقیمانده روغن را اضافه کنید در ظرف بچرخانید تا همه ی قسمت ها را پوشش دهد. پیاز و فلفل دلمه ای قرمز را اضافه کنید؛ ۵ دقیقه یا تا زمانی که نرم شوند آنها را بپزید و به تناوب هم بزنید. سیر را بیفزایید و ۳ دقیقه بپزید و به تناوب هم بزنید.مخلوط پودر چیلی , ¼ قاشق چایخوری نمک، زیره و فلفل قرمز را اضافه کنید. گوشت گوساله پخته و ریش شده را اضافه کنید و ۶ دقیقه یا تا زمانی که رنگ آن قهوه ای شود حرارت دهید.

مرحله ۳

بروکلی را بخارپز کرده و به قطعات کوچک خرد کنید؛ به مخلوط گوشت اضافه کنید. سیب زمینی ها را از طول برش بزنید، کمی داخل آن را خالی کنید و پوره های بدست آمده را با مخلوط گوشت مخلوط کنید. سیب زمینی ها را با مخلوط گوشت،۱/۴ قاشق چایخوری باقیمانده نمک و پیازچه پرکنید روی آنها را با پنیر مورد علاقه خود (موزارلا، چداریا پنیر تست با طعم دلخواه) پوشانده و به مدت ۱۵ دقیقه گریل کنید یا در فر گذاشته تا روی آنها طلایی شود.

منبع : Myrecipes

مترجم: سارا حضرتی