۱۰ بازی مخصوص محیط دربسته برای پرورش روح و جسم کودکان

۱۰ بازی مخصوص محیط دربسته برای پرورش روح و جسم کودکان

با انجام این ۱۰ فعالیت در خانه به گسترش فعالیت‌های مغزی و جسمی کودک خود کمک کنید. از حرکت حیوانات گرفته تا مسابقات پوم پوم، این فعالیت‌ها برای هر سنی قابل اجراست.

 موانع ریاضی

این بازی با مقداری طناب و تعدادی کارت اعداد انجام می‌شود. آسان و سرگرم کننده، و برای راه اندازی کودکان بسیار مناسب است! اما این بازی چیزی بیش از یک بازی با  مانع محسوب می‌شود، زیرا بچه‌ها را در حالی که مسیر خود را از طریق رشته‌ها پیدا می‌کنند با کار بر روی تطبیق اعداد نیز به چالش می‌کشد.

 

حالت حرکتی حیوانات برای بهبود ساختار مغز

از کودکان بخواهید حالت حرکتی حیوانات مختلف را انجام دهند، این کار به کشش بدن و بهبود ساختار مغز کمک می‌کند. حالت‌های حیوانات مانند راه رفتن اسب (یورتمه رفتن)، خزیدن کرم و حرکت عنکبوت برای عملکرد اجرایی مغز، تنظیم احساسات و تمرین مهارت‌های بدنی و حرکتی بسیار عالی و مناسب می‌باشند. این در حالی است که، کودکان فکر می‌کنند فقط یک بازی سرگرم کننده ست.

 

مسابقه ی پوم پوم

در این بازی کودکان می‌توانند با هم مسابقه بدهند و توانمندی‌های خود را به خوبی شکوفا کنند بازی پوم پوم فقط به ۳ چیز نیاز دارد: پوم – پوم ( پنبه‌های گلوله شده)، نی و رنگ نقاشی که این مورد اختیاری است.

 

تمرین با الفبا

با فلش کارت‌های الفبا، به همراه کودک خود می‌توانید تقریبا ۲۶ نوع فعالیت درون خانه انجام دهید.

بازی لی لی

با کمک کودکان یک روفرشی زیبا و هنرمندانه برای بازی لی لی مانند عکس زیر تهیه کنید و ساعت‌ها این بازی سرگرم کننده و جذاب را انجام دهید!

تهیه ی مهر پا با استفاده از پوشش‌های حباب دار

با استفاده از این پوشش‌های حباب دار یک جوراب برای کودک تهیه کنید و اجازه دهید کودک با استفاده از رنگ‌ها این فعالیت سرگرم کننده و جذاب را انجام دهد. یا اگر فکر می‌کنید این کار باعث شلوغی خانه می‌شود می‌توانید این کار را در محیط بیرون انجام دهید.

پینگ پنگ با بادکنک

میز پینگ پنگ نیاز نیست؟ بازی بسیار ساده ای است. برای این بازی بابشقاب کاغذی و چوب بستنی برای هر بازیکن یک راکت سبک بسازید و با استفاده از بادکنک به عنوان توپ، بازی را آغاز کنید.

حرکات موزون

با کودکان خود در هر سنی حرکات موزون (رقص) انجام دهید. مجموعه‌های صوتی که دارای آهنگ‌های حرکتی ریتمیک هستند تهیه کنید، این آهنگ‌ها برای کودکان سرگرم کننده و آنها را وادار به حرکت می‌کنند!

مسیر را دنبال کن

نوارهای رنگی همه چیز را برای تنظیم این فعالیت آسان کرده است به طوری که کودکان در اطراف خانه در مسیر‌های مشخص شده حرکت می‌کنند.  آنها می‌توانند وسایل نقلیه خود را درون این مسیر‌ها حرکت دهند، جست و خیز کنند، از روی مسیر‌ها بپرند و سرگرم شوند.

تقلید از راه رفتن حیوانات

آیا کودکان شما حیوانات را دوست دارند؟ آیا آنها دوست دارند راه رفتن حیوانات مورد علاقه خود را تقلید کنند؟ این بازی در حالی که آنها را به حرکت در می‌آورد، مغز آنها را نیز به فعالیت وا می‌دارد.

منبع: Parenting

مترجم: ویدا شیرزاد

 

ارسال شده در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۶ توسط زهره صمیمی با موضوع فرزندپروری
نوجوانی دورانی است که در آن هرگونه اشتباه یا قدم نادرست می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری برای فرد و خانواده او داشته باشد، چه بسا تمامی زندگی فرد با یک قدم نادرست در این دوران زایل شود.در این مجله اینترنتی که هنوز بسیار کوچک و نوپا است، سعی بر این است تا بهترین مقالات و گزیده کتابهای روانشناسی، تغذیه، ورزشی، ادبیات و... هر آنچه که مختص این گروه سنی است انتخاب، ترجمه و در دسترس شما حواننده محترم قرار گیرد. شما خواننده‌ی گرامی همیشه بهترین راهنما برای ما در این راه خواهید بود، پس همراه همیشگی ما باشید و ما را از نظرات سازنده، انتقادات و پیشنهادات خود بی نصیب نگذارید. زهره صمیمی
سردبیر مجله اینترنتی نوجوان